03-5509292

גרפולוגיה תעסוקתית ומשפטית

בחברת גוזלן – פוליגרף ואבחון מידע מספקים שירותי גרפולוגיה תעסוקתית וגרפולוגיה משפטית, עבור חברות, מוסדות ובתי משפט בכל רחבי הארץ.

מהי גרפולוגיה?

גרפולוגיה למעשה היא תורת הכתב, ומשמשת הן לצורך ניתוח מסמכים וחתימות בהיבטה המשפטי או לצורך אבחון ומיון עובדים פוטנציאליים למקומות עבודות.

גרפולוגיה תעסוקתית

גרפולוגיה זו שיטה טובה לקבוע האם העובד מתאים לאייש תפקיד מסוים. שיטה זו מסבירה פנים גם למעסיק וגם לעובד הפוטנציאלי. גרפולוגיה במקרים רבים קושרת בין הכתב לבין אישיותו של האדם הנבדק, ומהווה כלי נוסף עבור המעסיק בשיקוליו לקבל עובד לתפקיד מסוים.

  • הערכה כללית של הנבדק
  • הערכת יושר ואמינות
  • הערכת מוטיבציה וחריצות
  • הערכה לגבי כושר הביטוי ויחסי האנוש של הנבדק
  • הערכת יכולת עמידה בלחץ והתמדה
  • סיכום ההתרשמות הכללית

לכל דוח בדיקת גרפולוגיה מצורפת הערכה כמותית של האפיונים הפסיכולוגיים ודירוג היכולות שלו.

היתרונות של הגרפולוגיה

כיום מיוני העובדים המקובלים בחברות הגדולות אלו מבחנים פסיכוטכניים. למבחנים הללו מתכוננים בדיוק כמו שמתכוננים למבחן פסיכומטרי או למבחן בגרות, וכך השיטה מאבדת בעצם את עיקריה. יכול מאוד להיות שאותו המועמד עשה רק אתמול את מבחן המיון שמוגש לו, והוא יודע טוב מאוד מה צפוי ממנו לעשות כדי להצליח. בתחום הגרפולוגיה אין דרך לעשות את זה. אין דרך להסוות את כתב היד הטבעי של האדם.

לעתים דרוש למעסיקים אמצעי נוסף לבחינת מועמדים, כזה אשר יאפשר להם לבחון לא רק את מילותיהם, אלא גם את מה שעומד מאחוריהן. במקרים אלה בדיקה גרפולוגית הינה כלי יעיל ונוח.

גרפולוגיה - מבחן שלא ניתן להתכונן אליו

היתרון הגדול ביותר של מיון עובדים חדשים בעזרת חוות דעת של גרפולוג מקצועי או אבחון גרפולוגי הוא שאי אפשר להתכונן לבחינה הזו. כתב היד נגזר מפקודות המועברות מהמוח ומתבטאות בתנועות אלו ולא אחרות. כתב ידו של האדם מלמד באופן ישיר על אופיו. תכונות אלו קשה מאוד לחשוף בשיטות אחרות.

שיטה מהירה למיונים

יתרון נוסף של אבחון גרפולוגי או בדיקה גרפולוגית על פני שיטות אלטרנטיביות למיון כוח אדם הוא בכך שמדובר בשיטה המהירה ביותר שיש, גם עבור הנבדק, וגם עבור המעסיק הפוטנציאלי שלו. הבחינה לוקחת לא יותר מחצי שעה, ותוצאותיה יכולות להגיע בתוך 24 שעות. בצורה זו הנבדק לא צריך לבלות יום שלם במיונים, והמעסיק לא זקוק לשבוע שלם בשביל לפענח את כל המבחנים המורכבים של המועמדים.

לביצוע בדיקה גרפולוגית כראוי יש לשמור על כללי ברזל:

  • יש לספק לנבדק מקום נוח לעשות בו את הבחינה, היד שלו צריכה להיות משוחררת ואסור שהמראיין יהיה בסביבתו בשעת כתיבת המכתב.
  • המכתב שנשלח לגרפולוג צריך להכיל לפחות 30 שורות הכתובות בשפת האם של המועמד, או בשפה אחרת שבה יש לו שליטה מוחלטת.
  • אין משמעות עקרונית למה שכותבים, בדרך כלל רוב הנבדקים בוחרים לכתוב את קורות חייהם.

גרפולוגיה משפטית - גוזלן פוליגרף בע"מ

גרפולוגיה היא מדע שיכול לשפוך אור על תיקים משפטיים מורכבים ולעזור לשופט להגיע להחלטה הנכונה.

ישנם לא מעט תיקים שבהם השופט מבקש חוות דעת של גרפולוג. גרפולוגיה נחשבת למדע שאפשר לסמוך עליו ויש לא מעט משפטים שבהם השופטים הסתמכו על חוות דעת גרפולוג. ראיה זו אינה מספיקה כדי לעמוד כשלעצמה, אך היא מהווה חיזוק מעולה לגרסה של אחד הצדדים.

גרפולוגיה יכולה להיות יעילה במיוחד במשפטים כלכליים ובטענות לזיוף חתימה. גרפולוג אמור לזהות בצורה חד משמעית האם החתימה אמיתית או מזויפת. לפעמים קשה מאוד לזהות זאת. אם נחשוב על מסמך ישן בן כ-10 שנים, חלקים מהחתימה כבר נמחקו. במצבים כאלו יש דרכים לשפר את סיכוייו של כל גרפולוג לבצע את עבודתו בכך שיביאו לעיונו חתימות רבות מתקופות שונות בחייו של האיש.

חברת גוזלן שירותי פוליגרף בע"מ מנוסה במתן שירותי אימות מסמכים וחתימות, כולל חוות דעת מומחים לבתי משפט.

כדאי לכם לקרוא

סוגי בדיקות פוליגרף | גוזלן פוליגרף
סוגי בדיקות פוליגרף

לא משנה אם אתם צריכים שירותי פוליגרף כדי להוכיח את חפותכם במישור הפלילי או דווקא להוכיח שיש לכם עובד שסרח בעבודתו, אם אתם זקוקים לפוליגרף

קרא עוד »
מהי בדיקת פוליגרף | גוזלן פוליגרף
מהי בדיקת פוליגרף?

חברת גוזלן שירותי פוליגרף בע"מ מתמחה בביצוע בדיקות פוליגרף חוזרות ובבוררות בין בדיקות שונות. החברה מתמחה בביצוע בדיקות פוליגרף ראשוניות וחוזרות, וכן בהיזון חוזר. הבדיקות

קרא עוד »
דילוג לתוכן